Щоб мати пільги, потрібно брати участь в АТО в рядах офіційних формувань. Доброволець, який самостійно приїхав в зону АТО і приймає участь в бойових діях без офіційного статусу, пільг не має. Більш того, таке «партизанство» може розглядатися як вчинення злочинів, передбачених Кримінальним кодексом. А ось для тих, хто б'ється в рядах офіційних формувань, не має значення, людина прийшла у військкомат самостійно чи була покликана повісткою.
Потрібно точно розуміти свій статус, отримати відповідні документальні підтвердження участі в АТО, тоді людина матиме пільги - http://volovec.at.ua/Justicija/justicija134s.rtf. Наприклад, пільга по квартплаті доступна, якщо розмір місячного доходу сім'ї в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців не перевищує прожиткового мінімуму (у 2014 році це 1218 грн.). Робоче місце за найманим співробітником зберігається не більше року, так само як і право отримувати середній розмір зарплати з держбюджету.
Ті, хто повернувся з АТО, також мають пільги. Наприклад, учасникам бойових дій та членам їх сімей, які проживають разом з ними, надаються пільги по платі за житло, комунальні послуги та паливо. Площа житла, на яку нараховується 75 % знижка, визначається в максимальному розмірі в межах загальної площі квартири або будинку. Крім того, учасникам бойових дій збільшуються пенсії, довічне грошове утримання чи державна соціальна допомога. Підвищення становить 25% прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність.