Відомо, що першим греко-католицьким священником у Воловці, в 1649-1672 роках, був о. Прокоп Алексакович. В той час у Воловці була невелика деревяна церква Архангела Михаїла з двома дзвонами. Отже греко-католицька громада діє у нас вже на протязі 365 років. Правда, в радянські часи, в період з 1949 року до 1994 року, діяльність громади було заборонено. Навесні 1994 року у Калини Мадяр збираються перші ініціатори відродження греко-католицької громади: Русин, Калитич, Куцин, Токач, Маньо, Ігнась, Форзан та інші. Через рік новосформована громада, яка постійно чисельно зростала, отримала в користування будівлю та земельну ділянку по вул. Карпатська, де колись була фара. Згодом, влітку 1996 р., за о. Василя Бляшина (1994-1998 рр.), на цьому місці розпочалося будівництво храму. Продовжилося будівництво за о. Володимира Ковтика (1998-1999 рр.), а закінчилося за ставрофорного протоієрея, декана Воловецького деканату, о. Василя Гуйвана. Церкву Вознесіння Господнього (на фото) посвячено 13 червня 2002 року, на урочистій церемонії були присутні єпископ Мукачівської єпархії владика Іван Семедій та перший екзарх греко-католиків у Чеській Республіці, уродженець Воловця, владика Іван Лявинець.
Будувалася церква, а разом з тим і фара, коштом воловецької громади за суттевої підтримки владики Івана Лявинця, його коштом в Чеській Республіці виготовлено, перевезено та встановлено три дзвони, він також фінансував виготовлення іконостасу та престолу. Наш відомий земляк похоронений на території храму, вдячна громада встановила йому надгробний памятник, а при вході до храму меморіальну дошку.
Восени 2013 року, за ініціативи пароха храму о. Василя Гуйвана, коштом громади, художники Михайло Приймич (уродженець с. Верб"яж) та Павло Іванчов (уродженець с. Сусково) розпочали його розпис, що ведеться і на даний час.
У публікації використано матеріали спогадів ініціаторів відродження креко-католицької громади.