П`ятниця, 26.04.2024, 06:28
Головна Реєстрація Вхід
Вітаю Вас, Гість · RSS
Меню сайту
Пошук
Наше опитування
Оцініть діяльність сел. ради
Всього відповідей: 930
ПОГОДА
ФОТО
посилання на сайти
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Коментарів: 566
Фотографій: 2005
Статей: 1055
Гостьова книга: 424
 Дошка оголошень
Головна » Дошка оголошень » ВІТАННЯ

ДЕНЬ УКРАЇНСЬКОЇ ПИСЕМНОСТІ І МОВИ
Інформація | 09.11.2016, 13:04
   Вітаємо всіх з Днем української писемності та мови, який щороку відзначається 9 листопада. В першу чергу вітаємо вчителів та викладачів української мови, працівників бібліотек, культури, письменників, всіх тих, хто доносить до нас літературну українську мову.
   Ось як відгукувалися про рідну мову наші великі класики і відомі сучасники:

   Т. Шевченко: "Одна вона у нас така - Уся співуча і дзвінка, Уся плакуча і гримуча, Хоч без лаврового вінка".

   О. Олесь: "Мова - це не просто спосіб спілкування, а щось більш значуще. Мова - це всі глибинні пласти духовного життя народу, його історична пам'ять, найцінніше надбання віків, мова - це ще й музика, мелодика, барви буття, сучасна художня інтелектуальна і мислительська діяльність народу".

   А. Білоус: "Коли забув ти рідну мову, Яка б та мова не була - ти втратив корінь і основу, Ти обчухрав себе до тла".

   П. Мовчан: "Людина, яка втратила свою мову - неповноцінна, вона другорядна в порівнянні з носієм рідної мови. В неї зовсім відмінніша рефлексія і користується вона, за визначенням І. Франка, "верхньою свідомістю. Себто її підсвідомість унаслідок асиміляції загальмована, притуплена".

   Не тільки народ формує мову, а й кожна мова програмує свого носія - http://uainfo.org/blognews/527023-yak-ukrayinska-ta-rosyska-movi-programuyut-osobistst.html. Отож навчаймося літературної української мови, сягаймо її глибин і вершин, але не забуваймо й ту мову, якою розмовляли наші діди-прадіди. Самобутній закарпатський діалект із розмаїтістю унікальних місцевих говорів, говірок, є одним із народних джерел, які на рівні з іншими діалектами, постійно живлять літературну українську мову. Мова, яка має діалекти, є живою і постійно розвивається.

   Пропонуємо вашій увазі невеликий словник верховинської говірки закарпатського діалекту - http://volovec.at.ua/Papka3/zakarp_slovnik.doc.
   Для тих, кого глибше і ширше цікавить наш діалект, рекомендуємо посилання - http://volovec.at.ua/Papka3/zakarp_govir.doc, http://words.eugene-home.kiev.ua/index.php?char=%D0%91&page=2.
   Лемківська пісня - http://volovec.at.ua/Papka3/khristina_solovij2.mp3.
З повагою,
колектив селищної ради
Додав: Admin |
Переглядів: 389 | Розміщено до: 09.12.2016 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Copyright MyCorp © 2024